portfolio item
portfolio item

BENİM BAYRAMIM

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yurt dışındaki çocuklarımızı Ramazan Ayını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte kutlamaya davet ediyor. Ramazan Ayı veya 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı senin için ne ifade ediyor, sana hangi duyguları yaşatıyor, sana neyi anımsatıyor! Bulunduğun şehirde bu iki bayram çocukların hayatını nasıl etkiliyor! Bunları bizimle paylaş ve hediyeni kazan.

Kategoriler

“Benim Bayramım” yarışması 5 kategoride başvuru alacaktır. Her kategoride başvuru sahipleri tarafından gönderilen sadece bir çalışma değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Kategoriler aşağıda belirtilmiştir.

Kompozisyon, öykü ya da şiir başvurularının, yarışma temasına uygun olarak, 750 kelimeyi geçmeyecek şekilde, dijital ise word formatında değilse düzgün şekilde taranmış olarak (pdf, png, jpg veya jpeg formatında) gönderilmesi gerekmektedir.

Dijital resim başvurularının, yarışma temasına uygun olarak herhangi bir tasarım programı ile oluşturularak (pdf, png, jpg veya jpeg formatında) gönderilmesi gerekmektedir.

Resim başvurularının, yarışma temasına uygun olarak düzgün şekilde taranmış olarak (pdf, png, jpg veya jpeg formatında) gönderilmesi gerekmektedir.

Seçici Kurul ve Değerlendirme Kriterleri

Temel katılım kriterlerini karşıladığı değerlendirilen çalışmalar arasından dereceye girmeye hak kazananlar; YTB bünyesinde bu yarışmaya özgü olarak kurulmuş 5 kişilik müstakil bir seçici kurul tarafından belirlenecektir. Seçici kurul değerlendirmesinde şu kriterler dikkate alınacaktır:

Ödül kazanan tüm katılımcılara başvuru sırasında ibraz ettikleri e-posta adresi ve/veya telefon numarası yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. Yarışmada başarılı bulunan adaylar YTB Çocuk Akademisi hediye paketi ile ödüllendirilecektir. YTB Çocuk Akademisi hediye paketi 2 oyun ve 2 kitaptan oluşan bir eğitim seti ile çocuklarımızı bir bilim ve doğa yolculuğuna çıkaracaktır.

Başvuru ve Başvuru Şartları

Benim Bayramım yarışmasına, yurt dışında yaşayan 4-14 yaş arası Türk vatandaşı, çifte vatandaş veya mavi kart sahibi tüm çocuklarımız; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı veya Ramazan Bayramı temalarında ilgili kompozisyon, şiir, öykü, resim veya dijital resim çalışmalarını ileterek başvuruda bulunabilecektir.

Yarışmada malzeme, teknik, çalışmanın çizileceği veya yazılacağı kağıdın ölçüleri başvuru sahibi çocuklarımızın tercihine bırakılmıştır. Başvuruların dijital yollarla tarafımıza kolayca iletilebildiği bir altyapı hazırlanmıştır.

Yarışmaya katılmak isteyen çocuklarımızın çalışmalarının velileri tarafından YTB tarafından ilan edilen başvuru süreleri içerisinde cocukakademisi.ytb.gov.tr web sitesi üzerindeki “Benim Bayramım” başvuru formu üzerinden iletmeleri gerekmektedir.

Başvurular tamamlanmıştır.

Şartnameye buradan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR 23 NİSAN 2021 TARİHİNDE SON BULACAKTIR!

YARIŞMA TAKVİMİ