portfolio item

DENE TASARLA ÖĞREN 3. HAFTA

Keşfetmeye ve Öğrenmeye Meraklı; Sanat, Bilim ve Doğa Sever Çocuklar!

Yeni Bir YTB Çocuk Akademisi Programı ile Yeniden Birlikteyiz! 

Meraklı ve Yetenekli Çocuklar!

Heyecan Dolu Yolculuğa Hazır Olun!

7-10 yaş arasındaki çocuklar! Birbirinden keyifli ve bilgi dolu bir eğitime hazır mısınız? Sanat tarihini uygulamalı olarak öğrenmeye, bilim ile doğayı ve uçakları keşfetmeye, çocuklar için edebi eserler ile felsefe yapmaya ve astronomi ile dünyayı, gezegenleri keşfetmeye hazırlan!

Geleceğin astronomlarından biri olmak ister misiniz? Haydi birlikte astronomi tarihini keşfe çıkıyoruz. Bilim eğitimlerimiz ile doğada yardımlaşmayı öğreniyoruz. Eğitimlerimize biraz sanat ve felsefe katmak ne güzel olur değil mi? Çocuklar için sanat tarihi derslerimiz ile Caravaggio'nun ışık ve gölge teknniğini birlikte öğrenip çizim yeteneğimizi ortaya çıkarıyoruz, felsefe ile oz büyücüsü ile tanışıyoruz.

Çocuklar İçin Sanat Tarihi - Caravaggio ile Işık ve Gölge

Hey sanatsever çocuklar! İtalyan ressam Caravaggio tanıyor musun? Bu dersimizde ışık ve gölge tekniğinde Caravaggio etkisini öğreneceğiz. Haydi çocuklar, bu eğlenceli ve keyifli sanatı birlikte öğrenelim.

Eğitmen: Yeşim PAKTİN

 

Bilim - Doğada Yardımlaşma

Hey çocuklar! Doğayı sever misiniz? Doğa sadece kavgacı organizmalarla dolu bir ortam değildir. Canlılar hayatta kalabilmek adına mücadele kadar birbirleriyle yardımlaşmayı da bulmuşlardır. Haydi bu dersimizde hangi canlılar yardımlaşır? Yardımlaşmak gerçekten doğada bir fayda sağlar mı? sorularının cevaplarını birlikte öğrenelim.

Eğitmen: Harun Ege İNCİ

 

Felsefe - Oz Büyücüsü

Düşünmeyi seven çocuklar, öz büyücüsü çocuk kitabı üzerinden akıl sahibi olmanın insana has bir özellik olduğunu öğrenmeye, insan olmanın tanımı üzerine birlikte farkındalık kazanmaya hazır mısınız?

Eğitmen: Yıldız KULKUL

 

Astronomi - Astronomi Tarihi

Hey çocuklar dersimizde, astronomi biliminin kökenlerini, Batlamyus, Es Sufi, Bettani, Uluü Bey gibi astronomi de çığır aşmış ve dönüm noktası olmuş isimler ve keşiflerini öğreneceğiz. Geçmişte astronomi gözlem ve ölçüm aleti olan kadranın çalışma prensibi ve kullanımını anlayacaksın. Hepsini birlikte öğrenmeye hazır mısınız!

Eğitmen: Mertcan SOYLU

 

Değerli Velilerimiz, Bu eğitimler ile öğrencilerimiz hangi yeteneklerini geliştirecekler?

Bilimsel düşünme yeteneği

Farklı düşünme

Hayal gücünü kullanma

Düşünce ve duygularını sanat ile ifade etme

Resmin temel kuralları ile soyut düşünme yeteneği

Eğitim Programı

Tarih

Saat

Ders Adı

Kategori

12.04.2021

Pazartesi

15:30 - 16:30

 

 

Caravaggio ile

Işık ve Gölge 

Sanat

14.04.2021

Çarşamba

15:30 - 16:30

Doğada Yardımlaşma

Bilim

16.04.2021

Cuma

15:30 - 16:30

 Oz Büyücüsü

Felsefe

18.04.2021

Pazar

15:30 - 16:30

 

Astronomi Tarihi

Astronomi

 

ÖNEMLİ NOT!: Eğitim saatleri AVRUPA (GMT+1) saat dilimine göredir. 

 

ÖNEMLİ NOT!: 

Eğitim, Zoom üzerinden gerçekleştirilir. Eğitime katılım linki, kayıt sonrası gönderilecek e-postada paylaşılacağı için e-posta adresinizi doğru belirtmeniz gerekmektedir. Aksi bir durum yaşanmaması için spam kutunuzu da kontrol etmenizi rica ederiz.