portfolio item

KURGULA YAŞA İLHAM OL 3. HAFTA

Genç Yetenekler! Türkçe Online Eğitimler Yeniden Başlıyor!

Bilim, Sanat, Astronomi, Felsefe ve Yaratıcı Yazarlık ile Buluşmaya Hazır Mısınız?

Geleceğin Sanatçıları, Bilim İnsanları…

Haydi Başlıyoruz!

11-14 yaşları arasındaki çocuklar, YTB Çocuk Akademisi Türkçe online eğitimleri ile yeniden sizlerle buluşuyor! Uygulamalı sanat tarihi ile keşfetmeye, bilim dersleri ile uçakları ve doğayı tanımaya, edebi kitaplar üstünden felsefe yapmaya, astronomi ile dünyayı ve gezegenleri tanımaya, yaratıcı yazarlık ile kendi masalını kurgulamaya hazır mısın? Renkli ve eğlenceli bir eğitime sizleri davet ediyoruz.

Geleceğin ressamları, fikir ve bilim insanları arasında yer almak, yeteneklerini geliştirmek istiyorsanız işte size çok güzel bir fırsat! Bu eğitim paketine kaydınızı yaptırın, haftalık eğitimlerimize katılarak bizlerle birlikte öğrenmenin ve keşfetmenin keyfini çıkarın!

Çocuklar İçin Sanat Tarihi - Rene Magritte ile Sürrealizm

Hey sanatsever çocuklar! Sürrealizmin filozof ressamı Rene Magritte'yi tanıyor musun? Sürrealizm; resimden heykele, fotoğraftan edebiyata birçok alanda görülmektedir. 20. yüzyılın en önemli ve etkili sanat hareketlerindendir. Sürrealizmin önde gelen sanatçılarından René Magritte, sanata ve afiş tasarımına düşünsel bir bakış kazandırmıştır. Haydi çocuklar, bu eğlenceli derste ve keyifli sanatı birlikte öğrenelim.

Eğitmen: Yeşim PAKTİN

 

Bilim - Doğada Yardımlaşma

Hey çocuklar! Doğayı sever misiniz? Doğa sadece kavgacı organizmalarla dolu bir ortam değildir. Canlılar hayatta kalabilmek adına mücadele kadar birbirleriyle yardımlaşmayı da bulmuşlardır. Haydi bu dersimizde hangi canlılar yardımlaşır? Yardımlaşmak gerçekten doğada bir fayda sağlar mı? sorularının cevaplarını birlikte öğrenelim.

Eğitmen: Harun Ege İNCİ

 

Felsefe - Uçan İnsan

Düşünmeyi seven çocuklar, İbn Sina'nın felsefe anlayşında, nefsin kendini bilmesi olgusunu boşlukta uçan insan benzetmesiyle kritik yapmaya hazır mısın? Hadi bu derse katıl birlikte akıl yürütme becerimizi geliştirelim.

Eğitmen: Yıldız KULKUL

 

Astronomi - Astronomi Tarihi

Hey çocuklar dersimizde, astronomi biliminin kökenlerini, Batlamyus, Es Sufi, Bettani, Uluü Bey gibi astronomi de çığır aşmış ve dönüm noktası olmuş isimler ve keşiflerini öğreneceğiz. Geçmişte astronomi gözlem ve ölçüm aleti olan kadranın çalışma prensibi ve kullanımını anlayacaksın. Hepsini birlikte öğrenmeye hazır mısınız!

Eğitmen: Mertcan SOYLU

 

Değerli Velilerimiz, Bu eğitimler ile öğrencilerimiz hangi yeteneklerini geliştirecekler?

Bilimsel düşünme yeteneği

Farklı düşünme

Hayal gücünü kullanma

Düşünce ve duygularını sanat ile ifade etme

Resmin temel kuralları ile soyut düşünme yeteneği

Eğitim Programı

Tarih

Saat

Ders Adı

Kategori

13.04.2021

Salı

15:30 - 16:30

Rene Magritte ile 

Sürrealizm

Sanat

14.04.2021

Çarşamba

17:30 - 18:30

Doğada Yardımlaşma

Bilim

16.04.2021

Cuma

17:30 - 18:30

 Uçan İnsan

Felsefe

18.04.2021

Pazar

17:30 - 18:30

 Astronomi Tarihi

Astronomi

 

ÖNEMLİ NOT!: Eğitim saatleri AVRUPA (GMT+1) saat dilimine göredir. 

 

ÖNEMLİ NOT!:

Eğitim, Zoom üzerinden gerçekleştirilir. Eğitime katılım linki, kayıt sonrası gönderilecek e-postada paylaşılacağı için e-posta adresinizi doğru belirtmeniz gerekmektedir. Aksi bir durum yaşanmaması için spam kutunuzu da kontrol etmenizi rica ederiz.